Bez glutenu/ Na zdrowie/ Napoje/ Wegańskie

Sok z selera właściwości lecznicze

sok z selera właściwości lecznicze

Wiosenny detoks zmusił mnie do zweryfikowania diety po raz kolejny i znowu spostrzegłam, że odeszłam nieco od swoich pierwotnych założeń żywieniowych. Chyba jedyną osobą, która bez zastrzeżeń je wszystko co przygotuję, jest mój mąż. Dzieci wiecznie marudzą, rodzina patrzy z pogardą i ubolewaniem. Znajomi – z zaciekawieniem? Jak patrzy się na egzotycznego ptaka w zoo. Interesujący, ale chyba jakby z innej planety. Tak. Tak się czasem czuję.

Jakbym była z innej planety 🙂

A mnie się z kolei wydaje, że ludziom nie chce się myśleć. Kojarzyć faktów i wyciągać wnioski. A wystarczy popatrzeć na naszych rodziców, ciotki, dziadków – jak żyli, co jedli i na co chorują bądź umarli. To proste. Nie dziedziczymy chorób tylko złe nawyki. W spadku dostajemy „jedynie” skażenia, którymi przesiąknęli nasi bliscy – promieniowanie, metale ciężkie, wirusy i pestycydy. A my jeszcze większe żniwo tego wszystkiego zbieramy obecnie. Ale jest na to rada – nawet jeśli ktoś nie chce radykalnie zmienić diety, a zależy mu na poprawieniu jakości życia. Wystarczy pić sok z selera, co rano na pusty żołądek 2 szklanki czystego soku. Rewelacja. To nie jest jakiś tam soczek do picia, to lek. W dodatku bez recepty. Przeczytaj 10 powodów dla których warto pić sok z selera naciowego.

Sok z selera właściwości lecznicze

Bez obaw, seler jest całkiem przyjemny w smaku. Mam na myśli oczywiście seler naciowy. Ta piękna, jasna i radosna sesja ma was do tego zachęcić! Efekty picia tego soku możecie podejrzeć na koncie na instagramie Medical Medium. Ciężkie postacie trądziku, egzemy, łuszczyca, otyłość i wiele innych współczesnych dolegliwości i chorób, mają często źródło w układzie pokarmowym. O co chodzi? O zbyt małą ilość kwasu solnego w naszym żołądku oraz zalegający w organizmie śluz!

Seler jest jednym z najsilniejszych pokarmów przeciwzapalnych, ponieważ głodzi bezproduktywne bakterie, drożdżaki, pleśń, grzyby i wirusy obecne w naszym organizmie oraz wypłukuje toksyny i odpady z wątroby i jelit. Jednocześnie seler wspiera dobre bakterie. Spożywanie selera jest najlepszym sposobem na alkalizację przewodu pokarmowego. Seler oferuje zbiór enzymów i koenzymów oraz podwyższa poziom kwasu solnego w żołądku, aby pokarm łatwiej się strawił i nie zgnił. Włączenie do diety soku z selera jest najlepszym sposobem na pozbycie się przenikania amoniaku – nierozpoznanej przypadłości, kiedy gaz przenika przez ścianki jelita i wywołuje dolegliwości takie jak próchnica, migreny, ADHD i zamglenie umysłu. Przypadłość ta mylona jest obecnie z terminem – nieszczelne jelita, które zdaniem Anthonyego Williama są szczelne i nie przepuszczają bakterii czy resztek jedzenia, tylko amoniak. Poza tym seler nawadnia na poziomie komórkowym, usprawnia pracę nerek, przywraca prawidłowe działanie nadnerczy, a nawet może wyciszyć umysł.*

Uzdrawiający tonik wszechczasów

Obecnie ukazała się książka propagatora tegoż soku – Sok z selera naciowego sekret boskiego lekarza. Polskie wersje dostępnych książek, które czytam i mogę polecić to Boski lekarz oraz Uzdrawiająca żywność boskiego lekarza – autor – Anthony William.

Anthony skupił się na pladze współczesnych chorób o podłożu autoimmunologicznym i pomógł tysiącom pacjentów. Jest medycznym medium, jak o sobie mówi, ponieważ jego diagnozy pochodzą od Ducha, z którym ma łączność odkąd skończył 4 lata. Wtedy po raz pierwszy przekazał swojej rodzinie przekaz, którego nawet nie rozumiał – mianowicie, że jego babcia ma raka. Diagnozę potwierdziły badania lekarskie. Anthony nigdy się nie pomylił, współpracuje z lekarzami, którym zależy na wyleczeniu trudnych przypadków. Jest nazywany współczesnym Edgarem Caycem (znanym jako Śpiący Prorok). Prawie 2 miliony obserwujących na instagramie i 3 miliony na fb – Medical Medium

Przepis jest prosty – należy wycisnąć sok z umytego wcześniej selera i od razu wypić, ponieważ szybko się utlenia. Pijemy na pusty żołądek, najlepiej z rana. Po pół godzinie możemy jeść normalne śniadanie. Do tego soku nie dodajemy nic, ani wody ani innych warzywnych soków. Oczywiście każdy świeżo wyciskany sok warzywno owocowy jest zdrowy, ale jeśli zależy nam na podwyższeniu kwasu solnego w żołądku i usprawnieniu trawienia, pijemy czysty sok z selera. Jak długo? Nie pytajcie. Kilka tygodni? Może dłużej? Świat jest taki mały, ludzie za oceanem piją ten sok z radością, czemu my w Polsce mamy tego nie robić, skoro przynosi to takie efekty? Korzystajmy z wiedzy i mądrości innych. Jeśli ktoś nie znajdzie czasu z rana, może pić po południu, ale przed obiadem na pusty żołądek.

*Opis pochodzi z książki Uzdrawiająca żywność boskiego lekarza, autor – Anthony William.

You Might Also Like

 • Joanna
  2019-05-09 at 14:04

  Uwielbiam co jakiś czas przegryźć sobie w pracy seler naciowy, ale na to, żeby zrobić z niego sok – jeszcze nie wpadłam!

  • Małgosia zen w kuchni
   2019-05-10 at 15:45

   No właśnie, a tu takie cuda czyni! 😀 Dodam, że cuda to właściwe słowo w tym przypadku.