Bez glutenu/ Do chleba/ Na zdrowie/ Przetwory/ Stylizacje/ Wegańskie

Pasta z czosnku niedźwiedziego

pasta z czosnku niedźwiedziego

Sezon na czosnek niedźwiedzi w pełni, warto się zaopatrzyć 🙂 Świeże liście z pewnością mają więcej wartości zdrowotnych i odżywczych niż te suszone. U mnie pasta z czosnku niedźwiedziego ino czmychła, już prawie ani śladu. A myślałam, że postoi z parę tygodni. No chyba się przeliczyłam.

pasta z czosnku niedźwiedziego

Taką pastę najprościej wykorzystać bezpośrednio na kanapki, ale równie dobrze można dodać ją do sosu beszamelowego, twarożku, naleśników, makaronu, ryżu czy kanapkowej pasty smakowej. Chociaż najzdrowsza będzie w postaci surowej. W maju warto zaopatrzyć się w wiosenne zioła, choćby młodą pokrzywę, przytulię, stokrotki czy mniszka. Herbaty z nich działają moczopędnie i oczyszczająco na nerki oraz krew. Kto naprawdę poważnie chce podejść do tematu oczyszczania, polecam poczytać na temat diety bezśluzowej. To klucz do leczenia wszelkiego typu chorób przewlekłych i degeneracyjnych. Dla mniej zdeterminowanych, wystarczy ograniczyć produkty zakwaszające jak : mąka, cukier, ryż oraz produkty odzwierzęce. Na to miejsce wprowadzamy więcej warzyw i owoców. Niby proste. Niby.

Dla osób nie chcących zmieniać diety, polecam chociaż herbatkę na nerki i limfę.


W zasadzie bardziej niż na przepisie, skupiłam się na sesji. Zależało mi na uzyskaniu wrażenia przestrzenności i wiosennej lekkości. Lubię wychodzić poza schemat, nawet jeśli jest sprawdzony. Warto wnosić do przestrzeni coś nowego, świeżego, niebanalnego.. Zawsze byłam bardziej kreatywna w obrazie niż w słowie. Cóż, nie można we wszystkim być idealnym 😉

Pasta z czosnku niedźwiedziego

pasta z czosnku niedźwiedziego

Pasta z czosnku niedźwiedziego

Print Recipe

Ingredients

  • *200 g liści czosnku niedźwiedziego
  • *1/2 szklanki oliwy z oliwek
  • *1/2 łyżeczki różowej soli

Instructions

1

Czosnek opłucz i osusz czystą ściereczką.

2

Posiekaj liście czosnku i wrzuć do wysokiego naczynia, dodaj pozostałe składniki i zblenduj na gładką pastę.

3

Przełóż pastę do czystego słoiczka, wierzch zalej warstwą oliwy i zakręć zakrętką.

4

Przechowuj pastę w lodówce do zużycia. Pamiętaj o każdorazowym uzupełnianiu warstwy oliwy z wierzchu.


Liście czosnku można przez 2-3 dni przechowywać w opakowaniu w lodówce. Świetnie smakują na kanapce zamiast szczypiorku oraz w sałatkach.


Najlepiej zaopatrzyć się w sadzonki czosnku niedźwiedziego i posadzić w ogródku (jeśli mamy). Kępy ładnie się rozrastają i na bieżąco możemy z nich korzystać już od kwietnia.

pasta z czosnku niedźwiedziego

Powodzenia!

You Might Also Like