Desery/ Na zdrowie/ Śniadania/ Tła fotograficzne

Deser truskawkowy z jogurtem i granolą

Za oknem lato (choć zimno niemożebnie), dlatego dziś proponuję deser truskawkowy z jogurtem i granolą. Wreszcie pojawiły się pierwsze truskawki, ale ja już wypatruję własnych 😉 Te dojrzewające w zimnym maju i czerwcu nie smakują jak dawniej. Wszystko jakieś takie inne mi się wydaje niż zwykle. Wam Też?

deser truskawkowy z jogurtem i granolą

Słońce grzeje, a jest nienaturalnie zimno, pozdrawiam geoinżynierię 😉 Ufam, że to niebawem się skończy. I wreszcie będziemy mogli żyć tak, jak chcemy. Mniej pracując i więcej zarabiając. Wykorzystując swój czas na kreatywność, relaks i dokształcanie. Nauka wcale nie musi być nudna. Ostatnio dziwnym zbiegiem okoliczności, klawiatury w obu komputerach odmówiły współpracy i musiałam jakoś to ogarnąć. To samo stało się w aparacie fotograficznym. Metodą prób i błędów sama doszłam do rozwiązań, a kiedyś wszystkiego szukałam w necie 😉 Czyli nauka nie idzie w las.

deser truskawkowy z jogurtem i granolą

Deser truskawkowy z granolą można również zjeść na śniadanie. Truskawki zastąpić dowolnymi sezonowymi owocami, a granolę zrobić samemu. Będzie na pewno zdrowiej. Polecam ten przepis na domową granolę z orzechami. Najlepiej przechowywać ją w szczelnym pojemniku.

Deser truskawkowy z jogurtem i granolą

deser truskawkowy z jogurtem i granolą

Deser truskawkowy z jogurtem i granolą

Print Recipe
Serves: 4 porcje

Ingredients

  • *1/2 kilo pokrojonych w ćwiartki truskawek
  • *duży kubek jogurtu naturalnego (u mnie bez laktozy)
  • *granola
  • *miód

Instructions

1

Przygotuj szklaneczki lub słoiczki.

2

Do każdej szklaneczki układaj porcje truskawek, granoli i jogurtu aż do jej wypełnienia.

3

Wierzch deseru polej miodem.

4

Podawaj od razu lub przechowuj w lodówce.

Marzy mi się typowo marynistyczna stylizacja. Muszelki, piasek i … woda? Ale jak to ogarnąć w domowych warunkach 😀 Myślę, że … w końcu coś wymyślę. Najlepiej tworzy mi się jak jestem wewnętrznie zbalansowana, a tego mi trochę brakuje … Patrząc na to, co się dzieje, pewnie wszystkim nam tego brakuje. Ale damy radę 🙂

You Might Also Like