Bez glutenu na słodko/ Na zdrowie/ Śniadania

Smoothie z buraków

smoothie z buraków

Nie wiem czemu, ale ostatnio kilka razy musiałam zrobić sałatkę z buraków. Jeśli ktoś nie przepada za burakami polecam zrobić smoothie z buraków, jabłka i banana. Jest mega odżywcze, smaczne (!), zdrowe i świetne dla osób z anemią.

smoothie z buraków

Burak ma silne właściwości oczyszczające nerki i wątrobę. Najlepiej jest spożywać go w postaci soku, jednak solo może działać zbyt silnie. Dlatego dobrze jest mieszać go pół na pół z jabłkiem i wypić szklankę takiego soku na czczo.


Smoothie z buraka z dodatkiem jogurtu, z powodzeniem może zastąpić tradycyjne śniadanie. Ja właśnie po wakacjach, byłam tak „przebułkowana”, że musiałam się dowitaminizować 😉 I trochę przefiltrować sokami. Jestem w fazie testów soku z białej kapusty, ale nawet jak dla mnie jest zbyt hardcorowy. Może zrobię do niego podejście innym razem. Nic na siłę.

Smoothie z buraków

Tak zwane ,,autorytety” wielokrotnie mnie zawiodły i rozczarowały. Najlepiej jest słuchać własnego ciała, dbać o higienę fizyczną (wewnętrzną) i psychiczną przede wszystkim. W miejscu w którym jesteśmy, nie można kupić ani zdrowia ani młodości. To jak noszenie przez całe życie tego samego ubrania – po prostu musimy o nie dbać.

Cóż … mercedesa nie okleja się naklejkami, ani nie tankuje do niego najtańszego paliwa 😉

smoothie z buraków

Smoothie z buraków

Print Recipe

Ingredients

  • *1 burak średniej wielkości
  • *1 duże jabłko
  • *1 banan
  • *1 szklanka borówek
  • *pęczek natki pietruszki
  • *220 g jogurtu (u mnie bez laktozy)
  • *1/2 szklaki wody

Instructions

1

Buraka i jabłko umyj i obierz. Pokrój na cząstki.

2

Banana obierz i pokrój w plasterki.

3

Do blendera kielichowego wlej jogurt oraz wodę, dodaj posiekaną natkę, buraka, jabłko i banana.

4

Blenduj na gładki mus, w razie potrzeby dodaj więcej wody lub jogurtu.


Nasz umysł nieustannie potrzebuje bodźców, ponieważ się nudzi. Dlatego system tak bardzo stara się o naszą uwagę i te bodźce zapewnia. Żenujące nagłówki, celebryckie historie wyssane z palca. Strachy na lachy. Sodoma i Gomora. Też je czasem skroluję, ale bardziej jakbym odwiedzała wielkie zoo. Wiecie, małpy są czasem zabawne, czasem irytujące, ale to nie one mają wpływ na naszą rzeczywistość, tylko MY.


Cóż, nie wszystkim nam do śmiechu. Czasem mam wrażenie, że odchodzą nie ci, którzy powinni …

*Pamięci tych, którzy zostaną na zawsze w moim sercu …

You Might Also Like