Bez glutenu/ Sałatki/ Śniadania

Sałatka z 3 składników

sałatka z 3 składników

Przyznam się szczerze, że głupio mi trochę publikować tak popularną sałatkę, ale to ulubiona sałatka Pana Męża i zawsze kiedy ją zrobię usłyszę : no wreszcie zrobiłaś coś dobrego 😛 Na co zawsze mam ochotę mu odwinąć, bo oboje wiemy, że to nieprawda 🙂 Sałatka z 3 składników nie należy do tych wykwintnych, ale i tak jest smaczna.

3 składniki to magiczny kalafior, pomidory i jajka. Prosty i pyszny zestaw, o czym przekonałam się już parę lat temu i wcale nie próbuję go ulepszać. I Wam również tak radzę jeśli jeszcze nie robiliście tego „rarytasu”.

Sałatka z 3 składników

sałatka z 3 składników

Korzystając z okazji wspomnę tylko, że to moja kolejna sesja kulinarno plenerowa i niestety najmniej udana. Głównie dlatego, że uparłam się żeby jako tło wykorzystać moją pięknie kwitnącą lawendę, która jest niemal cały dzień w nasłonecznionym miejscu. I rzekomego dnia kiedy wyruszyłam do ogrodu z sałatką pod pachą, aparatem na statywie oraz wielkim dyfuzorem (z blendy), grzało niemiłosiernie. Zanim ustawiłam stołeczek i pomyślałam co dalej, byłam już dobrze spocona … Postanowiłam iść w stylistyczny minimalizm (co do mnie niepodobne ;)) i z ponad metrowym dyfuzorem trzymanym za głową robiłam „co wyszło”. Szału nie ma 🙂

Najważniejsze, że sałatka smakowała. Dzieła sztuki będą innym razem.

Jeśli gustujecie w sałatkach z majonezem, na pewno spodoba Wam się ryżowa z tuńczykiem

 

Sałatka 3 składniki

Print Recipe
Serves: 4 Cooking Time: 20 minut

Ingredients

  • *1 średniej wielkości ugotowany kalafior podzielony na kawałeczki
  • *3 duże pomidory malinowe pokrojone w kostkę
  • *5 jaj od wiejskiej kury ugotowanych na półtwardo i pokrojonych w ćwiartki lub kostkę
  • *sól himalajska i świeżo mielony pieprz
  • Sos majonezowy:
  • *4 kopiate łyżki majonezu
  • *150 ml świeżej kremówki
  • *sól himalajska

Instructions

1

W szklanej misie (lub słoju, jeśli sałatka jest na wynos) układaj warstwami: najpierw kalafior, potem pomidory i na końcu jajka, przesypując warstwy solą i pieprzem.

2

Na koniec polej całość majonezowym sosem.

3

Podawaj od razu.

4

Przechowuj w lodówce (jeśli coś zostanie).

sałatka z 3 składników

sałatka z 3 składników

Wyszło trochę piknikowo, na łonie natury. Choć ja nie przepadam za siedzeniem na trawie ze względu na licznych mieszkańców mojego trawnika. Teraz i tak jest spokój. Każdy owad ma swoje ulubione miejsce z czego jestem dumna, bo mieszkam w centrum miasta 🙂 Ale bywało, że mieliśmy inwazję mrówek na trawniku, a potem na rabatkach. Taka jest natura – jednego roku mrówki, innego ślimaki lub mszyce. Kiedyś marzyło mi się takie lawendowe pole, na szczęście mi przeszło 😉 Wystarczy kilka krzaczków i tak się rozrastają.

sałatka z 3 składników

zen w kuchni

Zapisz

Zapisz

Zapisz

You Might Also Like