Bez glutenu/ Do chleba

Pasta jajeczna z curry

pasta jajeczna z curry

Mam nadzieję, że sporo osób przyzwyczaiło się już do tego, że u mnie rzadko kiedy potrawa prezentuje się „normalnie”. Pasta jajeczna z curry jest tego najlepszym przykładem. Chciałam pokazać ją w rożkach jak lody, bo właściwie czemu nie?

Ten pomysł wpadł mi do głowy jakiś czas temu. Mam zakupione kilka rodzajów wafli do lodów, które grzecznie czekają sobie w szafce, ukryte przed wścibskimi oczami domowników (w tym kotów). No i nie zawaham się ich użyć niekoniecznie do lodów. Tak stało się tym razem 😉

Być może wytrawne lody wydadzą się komuś dziwne (tak jak mnie krewetka w ananasie), ale spokojnie, to tylko trik zdjęciowy 😀 Myślę, że całkiem udany. I pomysł jak można pokazać nieatrakcyjną pulpę na zdjęciu. Myślę, że zwykłe okrągłe wafle też mogłyby się do tego nadać.

 Ale… przypomniało mi się, że w restauracji podano nam kiedyś wytrawne lody buraczane w zupie… więc być może mój pomysł doczeka się naśladowców.

Pasta jajeczna z curry

pasta jajeczna z curry

Pasta ma nieco orientalną nutę w smaku i przyznam, że to była doskonała odmiana, ale ze względu na czosnek lepiej zjeść ją wieczorem niż zabierać kanapki do pracy 😉

Pasta jajeczna z curry

Print Recipe
Serves: 6 Cooking Time: 5 minut

Ingredients

  • *6 jaj z hodowli ekologicznej
  • *3 łyżki majonezu
  • *1 łyżeczka kurkumy
  • *1 łyżeczka curry
  • *1 ząbek czosnku
  • *sól himalajska i pieprz do smaku
  • *dowolne kiełki do dekoracji

Instructions

1

Jaja ugotuj na twardo,ostudź i obierz.

2

Wszystkie składniki wrzuć do malaksera i zmiksuj na gładko.

3

Podawaj z dowolnymi kiełkami.

Notes

Pastę możesz wykorzystać jako smarowidło do kanapek lub farsz do jajek w skorupce. Jeśli chcesz podać ją w formie lodów, przełóż masę do rękawa cukierniczego z ozdobną tylką i wyciskaj bezpośrednio przed podaniem.

pasta jajeczna z curry

pasta jajeczna z curry

pasta jajeczna z curry

Zapisz

You Might Also Like