Bezglutenowe słodkości/ Na zdrowie/ Napoje/ Śniadania

Smoothie z buraków

smoothie z buraków

Nie wiem czemu, ale ostatnio kilka razy musiałam zrobić sałatkę z buraków. Jeśli ktoś nie przepada za burakami polecam zrobić smoothie z buraków, jabłka i banana. Jest mega odżywcze, smaczne (!), zdrowe i świetne dla osób z anemią.

smoothie z buraków

Burak ma silne właściwości oczyszczające nerki i wątrobę. Najlepiej jest spożywać go w postaci soku, jednak solo może działać zbyt silnie. Dlatego dobrze jest mieszać go pół na pół z jabłkiem i wypić szklankę takiego soku na czczo.


Smoothie z buraka z dodatkiem jogurtu, z powodzeniem może zastąpić tradycyjne śniadanie. Ja właśnie po wakacjach, byłam tak „przebułkowana”, że musiałam się dowitaminizować 😉 I trochę przefiltrować sokami. Jestem w fazie testów soku z białej kapusty, ale nawet jak dla mnie jest zbyt hardcorowy. Może zrobię do niego podejście innym razem. Nic na siłę.

Smoothie z buraków

Tak zwane ,,autorytety” wielokrotnie mnie zawiodły i rozczarowały. Najlepiej jest słuchać własnego ciała, dbać o higienę fizyczną (wewnętrzną) i psychiczną przede wszystkim. W miejscu w którym jesteśmy, nie można kupić ani zdrowia ani młodości. To jak noszenie przez całe życie tego samego ubrania – po prostu musimy o nie dbać.

Cóż … mercedesa nie okleja się naklejkami, ani nie tankuje do niego najtańszego paliwa 😉

smoothie z buraków

Smoothie z buraków

Wydrukuj Przepis

Składniki

  • *1 burak średniej wielkości
  • *1 duże jabłko
  • *1 banan
  • *1 szklanka borówek
  • *pęczek natki pietruszki
  • *220 g jogurtu (u mnie bez laktozy)
  • *1/2 szklaki wody

Instrukcje

1

Buraka i jabłko umyj i obierz. Pokrój na cząstki.

2

Banana obierz i pokrój w plasterki.

3

Do blendera kielichowego wlej jogurt oraz wodę, dodaj posiekaną natkę, buraka, jabłko i banana.

4

Blenduj na gładki mus, w razie potrzeby dodaj więcej wody lub jogurtu.


Nasz umysł nieustannie potrzebuje bodźców, ponieważ się nudzi. Dlatego system tak bardzo stara się o naszą uwagę i te bodźce zapewnia. Żenujące nagłówki, celebryckie historie wyssane z palca. Strachy na lachy. Sodoma i Gomora. Też je czasem skroluję, ale bardziej jakbym odwiedzała wielkie zoo. Wiecie, małpy są czasem zabawne, czasem irytujące, ale to nie one mają wpływ na naszą rzeczywistość, tylko MY.


Strona główna » Bezglutenowe słodkości » Smoothie z buraków

Może Ci się też spodobać