Bez glutenu na słodko/ Desery

Czekoladki kokosowe z migdałem

czekoladki kokosowe

Lubię mieć w domu drobne słodkości do podjadania. Czekoladki kokosowe należą do moich ulubionych. Trochę udoskonaliłam ten przepis, bo za pierwszym razem konsystencja była zbyt krucha. Nie ma tu mleka ani masła, jedynie kokos i biała czekolada.

Kokosowe słodkości

Zauważyliście, że goździki powróciły do łask? Mnie kojarzą się z głębokim PRL – em, kiedy moja mama przynosiła takie kwiaty z zakładu pracy. Nie wiem czemu wydawały mi się wtedy okropne. A dziś?

Są piękne! I jakie wytrzymałe w wazonie, nie to co rachityczne róże 😛

Ale ja kocham wszystkie kwiaty… róże też, myślę, że to po prostu widać na zdjęciach. Łudzę się, że jak je sfotografuję, nigdy nie zwiędną.

Jeśli masz mało czasu i nie zależy Ci na atrakcyjnym wyglądzie kokosowych czekoladek, zrób z masy zwyczajne praliny. Będą równie pyszne!

Czekoladki kokosowe z migdałem

Print Recipe

Ingredients

  • Składniki na około 20 szt. :
  • *2 szklanki wiórków kokosowych
  • *3 łyżki płynnego oleju kokosowego nierafinowanego
  • *270 g białej czekolady
  • *migdały (około 20 szt.)

Instructions

1

Wiórki kokosowe upraż na złoto na suchej patelni - niezbyt długo, bo wiórki szybko się rumienią.

2

Czekoladę (200 g) rozpuść w kąpieli wodnej.

3

Przestudzone wiórki zmiel w młynku i wymieszaj z olejem.

4

Do każdej papilotki wlej łyżeczkę (lub ile potrzeba) czekolady i rozprowadź ją po ściankach, następnie daj do lodówki do stężenia.

5

Migdały zalej wrzątkiem, po 15 minutach powinny dać się ładnie obrać ze skórki.

6

Pozostałą czekoladę wymieszaj z kokosową masą i napełniaj nią przygotowane foremki, umieszczając w każdej z nich 1 migdał.

7

Masa nie powinna się kruszyć więc w zależności od potrzeb można dodać nieco czekolady lub oleju (warto mieć odrobinę więcej w zapasie).

8

Foremki ponownie włóż do lodówki do stężenia masy (szybciej będzie w zamrażalniku).

9

Rozpuść 70 g pozostałej czekolady w kąpieli wodnej i wylewaj na wierzch foremek, by ładnie zamknąć czekoladki. Włóż do lodówki.

10

Po stężeniu wyjmij z foremek i przechowuj w lodówce.

Notes

Do zrobienia czekoladek użyłam małych papilotek z papieru więc ilość jest orientacyjna i zależy od wielkości foremek,wydaje mi się, że silikonowe są trochę większe. Przed podaniem, czekoladki wyjmij pół godziny wcześniej zanim podasz na stół, nie będą takie twarde. Łatwiej będzie też je pokroić na pół jeśli chcesz użyć je np.do dekoracji tortu. Jeśli zależy Ci, żeby czekoladki były mniej słodkie - użyj zamiast białej, gorzkiej czekolady.

Zapisz

Zapisz

Zapisz

You Might Also Like