Bez glutenu/ Na zdrowie/ Śniadania/ Wegańskie

Płatki ryżowe z borówkami

płatki ryżowe z borówkami

Jak dobrze zacząć dzień? Kiedyś to była kawa i kanapki. Znam takich co do kawy dokładają jogurt, najlepiej w wersji light, myśląc, że to takie naturalne. Zdrowe kultury bakterii i te śmieszne kawałki owoców. W zasadzie nie mogłabym polecić żadnego gotowego produktu śniadaniowego, choć oczywiście uwielbiam ich smak i zapach. Chrupiące croissanty (prosto z pieca!), kremowe serki (cokolwiek sprawia, że są takie kremowe) i te wszystkie produkty identyczne z naturalnymi lub „o smaku” czegoś czym nie są, ale mają taki „smak”. Smak śmietankowy, smak serowy, smak maślany – łatwo nas oszukać. Śniadanie to paliwo na dobry początek dnia – nie schrzań tego 😉 Dobrym wyborem są płatki ryżowe z borówkami, prosty skład i szybkie wykonanie. Tak naprawdę dobre będą jakiekolwiek naturalne płatki bez dodatków.

Kto lubi śniadania na ciepło – niech koniecznie zajrzy w ten link.

Wystarczy je ugotować, dodać owoce (świeże lub mrożone), trochę ziaren i potrzebna dawka energii jest. Można startować z nowym dniem, nowymi wyzwaniami. Bo czy ogarnianie rzeczywistości nie jest wyzwaniem? 😉

W pogoni za spełnieniem

Obserwuję w sieci ciągły pęd, żeby we wszystkim być najlepszym. Niektórzy zapętlają się w jakąś chorą rywalizację, którą promuje system. Kto będzie miał bardziej idealną rodzinę? Kto jest bardziej spełniony zawodowo? A może ma lepszy samochód? Większy dom? A może ma więcej lajków? O taaak, za lajki niektórzy są w stanie upodlić siebie oraz innych … Coś co wykracza poza zdrowy rozsądek, jest już nałogiem, ponieważ każdy nałóg z początku serwuje przyjemność, a potem już tylko ból. I coraz większe pragnienie i niespełnienie. Jak z alkoholem – chwila błogostanu, a potem już tylko kac. Bo alkohol to rozpuszczalnik, który powoli rozpuszcza ciało, a najbardziej nasz mózg i naczynia krwionośne. Po spożyciu alkoholu dochodzi do mikro wylewów w mózgu oraz silnego odwodnienia organizmu. Czyli obrazowo w skrócie – wysychasz i smażysz mózg. Takie usmażone mózgi nigdy nie funkcjonują racjonalnie, ale jeśli ktoś lubi, why not? O nałogach fizycznych i emocjonalnych mogłabym pisać jeszcze długo … może kiedyś to rozwinę szerzej?

Tak naprawdę nikt z zewnątrz nie może nas uszczęśliwić, ponieważ wszystko czego nam brakuje musimy szukać w sobie. Przeglądanie się w oczach innych i szukanie w nich akceptacji/miłości/uwagi to strata energii. Strata czasu. Zawsze jakaś strata. Akceptacja rzeczy takimi, jakie są naprawdę, to pierwszy krok do przodu, pierwsza „korzyść” dla nas. Potem już jest tylko lepiej.

Płatki ryżowe z borówkami

płatki ryżowe z borówkami

Płatki ryżowe z borówkami

Print Recipe

Ingredients

  • *1 szklanka mleka roślinnego
  • *4 łyżki płatków ryżowych
  • *1 łyżka ksylitolu lub syropu klonowego/miodu
  • *100 g borówek świeżych lub mrożonych
  • *kilka posiekanych orzechów lub migdałów

Instructions

1

Zagotuj mleko z ksylitolem, dodaj płatki i gotuj do miękkości (około 3 minuty).

2

Dodaj owoce (mrożone zagotuj).

3

Płatki wyłóż do miseczki, posyp orzechami. Gotowe.

Notes

Możesz wykorzystać również maliny, jeżyny lub żurawinę.

płatki ryżowe z borówkami

You Might Also Like