Bez glutenu na słodko/ Na zdrowie/ Napoje/ Smaki dzieciństwa/ Wegańskie

Koktajl truskawkowy

koktajl truskawkowy

Zdałam sobie sprawę, że w ubiegłym roku nie zdążyłam zrobić ani jednej sesji z truskawkami. Zawirowania oraz brak czasu, uniemożliwiły mi realizację planów. A stres również zrobił swoje … A ja kocham truskawki bardziej niż inne sezonowe owoce 🙂 Za zapach, za kolor, za smak … za wspomnienia. Są dla mnie jak kwintesencja lata, jak ognista czerwień, moc, przyjemność … czysta energia.

koktajl truskawkowy

Niemal wręcz narkotycznie wygląda ten koktajl truskawkowy 😉 Ma kolor czakry podstawy, a jeśli chcemy być zdrowi, mieć siłę, umieć zawalczyć o swoje, odczuwać pełnię radości – musimy o nią dbać.


Właśnie obejrzałam polski (?) serial Bodo … już dawno nie miałam takiej fascynacji filmem. Klasyk z pazurem. Dla mnie the best, wymiata bardziej niż niejeden hollywoodzki gniot. Zawsze wiedziałam, że polskie kino może być dobre, brakuje nam tylko budżetu. Świetna główna rola (starszego Bodo), klimat, kostiumy, a przede wszystkim ścieżka filmowa (!rozkręca się). Taka nieoczywista, wielopoziomowa i wysublimowana. Muza tej kategorii powoduje u mnie zatracenie w odczuwaniu … coś jak przyjemność granicząca z bólem. Monroe napisał kiedyś, że na końcu każdej przyjemności jest ból … ciekawe czemu nie ma na odwrót?


Klasyka na zdjęciach, żadnych innowacji. Czasem warto wrócić do starych, zapomnianych wartości, do korzeni (czakry podstawy), naładować akumulatory (słońce!) i pokazać sobie (a może przy okazji światu) ile jesteśmy warci. Jakie nosimy w sobie potencjały (możliwości)? Czy idziemy w górę, czy dajemy się ściągać w dół? Czy pielęgnujemy wartość jaką jest szacunek (do siebie, do innych ludzi oraz do naszych braci mniejszych czyli zwierząt)? Szacunek to fundament (podstawa), żebyśmy mogli zbudować jakąkolwiek wartościową relację … Mogłabym pisać o tym w trzech tomach, cóż, może kiedyś.


To, że chwilowo obniżamy lot, nie znaczy, że ktoś może podciąć nam skrzydła … Potrzebujemy tylko się odbić, żeby móc polecieć jeszcze wyżej … tego wam życzę. Wysokich lotów!

Na zdjęciu wyżej jaśnie panna Jaga 😀 Myślę, że jeszcze pojawi się gościnnie na zdjęciach.

Koktajl truskawkowy

koktajl truskawkowy

Przepis łatwy – weź truskawki, opłucz i usuń szypułki. Przekrój na połówki następnie zblenduj na krem. Możesz dosłodzić cukrem do smaku (u mnie ksylitol). Jeśli chcesz, dolej odrobinę wody (pominęłam). Możesz także wedle upodobania, dodać trochę naturalnego jogurtu (wegański jeśli wolisz). Tyle w temacie. Prosto, zdrowo i pysznie.


koktajl truskawkowy

You Might Also Like