Stylizacje

Kartki wielkanocne

zen w kuchni

Wiosna ma w sobie magię budzenia się życia. Stąd jajko, jako zalążek życia jest symbolem odrodzenia w wielu kulturach. W kulturze Słowian, jajko związane było z kultem boga słońca oraz symbolem nowego życia i narodzin. Było uważane za potężny amulet przeciwko czarom i złym mocom. Pełniło rolę talizmanu zabezpieczającego przed złem i było jednocześnie symbolem zdrowia, życia, miłości i płodności. Pierwotnie jajka zdobiono przed Jarymi Godami czyli kilkudniowym obrzędem związanym z pożegnaniem zimy i powitaniem wiosny (kto pamięta topienie Marzanny?!).

W przyrodzie wiosna jest nieśmiała, delikatna, subtelna i eteryczna. Może nieco chłodna jednak pełna nadziei, na co? Nie wiem. Każdy z nas ma inne oczekiwania 😉 Czas czy też oczekiwanie, to nieodłączny element naszej egzystencji. Zimą czekamy na truskawki w czerwcu, a latem na magię świąt bożonarodzeniowych 😉 A ja już od stycznia czekam na Wielkanoc, żeby na zdjęciach stworzyć wiosenny klimat. To oczywiście uproszczone sformułowania. Dzieci zazwyczaj czekają, żeby jak najszybciej dorosnąć i robić „dorosłe rzeczy”, a dorośli – zależnie od stopnia rozbudzonej świadomości – czekają na moment, kiedy będą mogli realizować własne pragnienia, cele (choć niektórzy czekają wyłącznie na emeryturę) lub nie czekają na nic. Żyją TERAZ i biorą z życia to co najbardziej wartościowe.

Przygotowałam „garść” stylizacji wielkanocnych. W efekcie powstały kartki, które chciałabym sama komuś wysłać … albo dostać. Słodkie, zabawne, bajkowe, bez patosu. Całkiem inne stylizacje w bardzo naturalnym, sielskim stylu można podejrzeć w TYM WPISIE.

Wszystkim odwiedzającym życzę już dziś radosnych i smakowitych świąt! 😀

Kartki wielkanocne

 

 

 

You Might Also Like

 • Elżbieta Mikołajewska
  2018-03-13 at 16:42

  Ja chcę takie kartki świąteczne!

  • Gosia Zen w kuchni
   2018-03-13 at 18:55

   Chyba będę musiała Ci wysłać!!! 😀

 • Elżbieta Mikołajewska
  2018-03-09 at 18:39

  Jak zwykle cudnie Małgosiu!

  • Gosia Zen w kuchni
   2018-03-10 at 09:53

   Bardzo się cieszę, że Ci się spodobały Elu 😀

 • AGATA
  2018-03-09 at 16:32

  Zakochałam się, po raz kolejny 😀

  • Gosia zen w kuchni
   2018-03-09 at 18:05

   Liczyłam na to 😀 😀 i bardzo się cieszę!