Bez glutenu na słodko/ Desery

Deser piankowy z truskawkami

deser piankowy z truskawkami

Bardzo smaczny, efektowny i prosty w wykonaniu deser piankowy z truskawkami. Przygotujemy go tylko z trzech składników. Warto wykorzystać tu świeże truskawki, które najlepiej smakują w sezonie.


Pierwotnie planowałam wykorzystać do deseru śmietankę kremówkę, jednak pomysł z jogurtem okazał się lepszy. Zawsze to mniej kalorii i nie jest tak muląco tłusty, że tak powiem. 😉

Cały rok czekamy na lato i na te nasze polskie, świeże truskawki. Mam nadzieję, że uda wam się jeszcze kupić takie mega słodkie i pachnące słońcem, bo aura mało sprzyjająca.

Deser piankowy z truskawkami

deser piankowy z truskawkami

Odnośnie składników, najlepiej kupić takie jakich używamy na co dzień. Weganie mogą użyć wegańskich odpowiedników, ponieważ są dostępne produkty na bazie żelującego agaru oraz beznabiałowe jogurty. Wszystko zależy od indywidualnych preferencji i tolerancji pokarmowych. Ja użyłam tradycyjnych, jedynie jogurty preferuję bez laktozy 😉


Sesję umilił nasz nowy pupil, który ma wiele imion. Oficjalnie wabi się Melon, ale najczęściej mówimy na niego Pycinek, Meluś albo Pimpuś, bo jak poważnie nazywać taką małą, wiecznie skaczącą pchełkę? Właśnie przekroczył swój pierwszy kilogram.

deser piankowy z truskawkami

Zainteresowanym polecam kultowy Eton mess oraz mini omlety biszkopotowe. Smacznego!

Deser piankowy z truskawkami

Print Recipe

Ingredients

  • *300 g truskawek
  • *mały jogurt naturalny (180 g)
  • *galaretka truskawkowa
  • *1 łyżka ksylitolu (opcja)

Instructions

1

Galaretkę rozpuść w 400 ml wrzątku. Pozostaw do wystudzenia.

2

Truskawki przepłucz, usuń szypułki i pokrój na mniejsze cząstki.

3

Do 2-3 salaterek lub dużych kieliszków (w zależności od rozmiaru) wyłóż truskawki.

4

Na dno deserków wylej około 3/4 szklanki galaretki i wstaw deserki do lodówki aż stężeją (szybciej będzie w zamrażarce).

5

Pozostałą galaretkę wymieszaj z jogurtem i ewentualnie dosłodź.

6

Mieszankę wylej na stężałą galaretkę z truskawkami i ponownie włóż do lodówki do stężenia.

7

Podawaj udekorowane miętą i truskawkami.

Notes

Jeśli chcesz uzyskać mozaikę wylej część masy jogurtowej kiedy galaretka jeszcze nie do końca stężeje. Pozostałą część jogurtowej galaretki wylej na stężały już deser.


W międzyczasie powstało już kilka sesji Melonowych, które są w przygotowaniu. I sama nie wiem skąd mi się biorą takie pomysły 😉 Na pewno z potrzeby kreatywności i tworzenia czegoś nowego, niepowtarzalnego. Zawsze mówiłam, że nie lubię schematów …


You Might Also Like