AUTORSKIE TŁA FOTOGRAFICZNE :

  • dla amatorów
  • pasjonatów
  • profesjonalnych fotografów
  • doskonałe do fotografii produktowej, kulinarnej i lifestylowej.

Tła fotograficzne w rozmiarze 90×60 cm drukowane są na lekkiej, matowej, 3 mm płycie winylowej, wysokiej jakości drukiem UV. Tła są wodoodporne, gładkie i łatwe w czyszczeniu. Woda, oliwa czy sok z cytryny nie pozostawiają na nich śladu, jednak zalecam unikać silnie barwiących produktów jak sok z jagód, buraka czy kurkumy. Nie należy też przesuwać po tle ostrych przedmiotów ani stawiać gorących naczyń, ponieważ niesie to ryzyko uszkodzenia. Czyszczenie wilgotną miękką szmatką w zupełności wystarczy.

Poniższe wzory teł są moimi autorskimi projektami cyfrowymi i/lub zdjęciami. Projekty cyfrowe to kolaż z kilku/kilkunastu warstw, zdjęć, obrazów, grafik i pędzli, połączonych i podmalowanych wedle mojego pomysłu. Kolor tła może nieznacznie różnić się w zależności od ustawień osobistych monitora.

Uwaga: część teł jest celowo rozmyta, aby wzmocnić odczucie głębi planu, co nadaje fotografii większej przestrzenności. Mam na myśli serię teł kinowych, które wykorzystamy jako tył planu (plecy). Jest to mój osobisty patent na uzyskanie dużego rozmycia tła na małym planie fotograficznym, co widać na zdjęciach poniżej.


Zdjęcia robione na tłach do fotografii kulinarnej i produktowej są atrakcyjne wizualnie nawet przy użyciu minimum dodatków, co jest ich niebywałą zaletą. Idealnie gładka powierzchnia płyty znacznie lepiej imituje wydrukowany materiał niż faktura teł zwijanych. Tła drukowane na cienkiej płycie są wygodne w użyciu i co ważne – nawet warstwa kilkunastu teł nie zajmuje dużo miejsca w domu! Schowane za szafą czy kanapą pozostaną niewidoczne dla gości czy domowników nawet w małych mieszkaniach.


Przykładowe sesje kulinarne można podejrzeć we wpisie Kulinarne tła fotograficzne oraz Tła fotograficzne cz.2. Na blogu będą ukazywać się osobne posty z prezentacją nowych teł.


Zamówienia można składać na miakita@interia.pl

Czas oczekiwania około tygodnia. Cena 235 zł za 1 tło 3 mm.


Tła fotograficzne:

Seria VintageTła kinoweSesje próbne
Seria Romantic
Seria Green